Grzejniki dekoracyjne łazienkowe oraz pokojowe występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach, czy też kolorach. Konstrukcje produkowane są z materiałów o znakomitych parametrach, dzięki czemu stanowią połączenie funkcjonalności oraz efektownego wzornictwa. Warto wiedzieć, że pierwsze grzejniki nie były zbyt atrakcyjne pod względem wizualnym. „Gorące skrzynki” zajmowały dużą ilość przestrzeni, a dodatkowo były bardzo ciężkie. Negatywnie wpływały na wystrój wnętrza – podstawą były ich właściwości użytkowe.
Jak przez lata zmieniały się elementy grzejne?
Elementy grzejne stosowane są od czasów starożytnych, jednak pierwowzór współczesnych kaloryferów został wynaleziony w 1855 roku. Opierał on swoje działanie na sprzężonej parze wodnej. Zapewniał efektywne działanie, jednak nie wyglądał najlepiej. Nie można również nie wspomnieć o tym, że ważyły one dość dużo. Zdecydowanie nie były to lekkie i smukłe konstrukcje. Przez lata przeszły one prawdziwą metamorfozę. W dzisiejszych czasach grzejniki gwarantują wydajne działanie, a jednocześnie dekoracyjny wygląd. Właśnie dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wyeksponować – nie trzeba obawiać się, że negatywnie wpłyną na wystrój pomieszczenia.
Z jakich materiałów produkowane są grzejniki?
Aktualnie grzejniki produkowane są z wielu różnych materiałów – dąży się do tego, aby były one możliwie najlżejsze, a jednocześnie mocne. Relatywnie rzadko do produkcji kaloryferów wykorzystywane jest żeliwo, jednak warto wiedzieć, że takie modele również są dostępne. Są one chętne wybierane przez osoby stawiające na tradycyjne rozwiązania. Największym zainteresowaniem cieszą się elementy grzejne ze stali oraz aluminium. To uniwersalne materiały, które cechują się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Nie trzeba również obawiać się procesów korozyjnych. Metalowe powierzchnie są kompleksowo zabezpieczane przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci. Taka inwestycja opłaca się najbardziej!
Jakie typy grzejników można wyróżnić?
Ze względu na sposób przepływu ciepła można wyróżnić grzejniki pokojowe np. rurowe, płytowe, promieniujące, czołowe. W nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz chętniej montowane są grzejniki kanałowe. Największym plusem jest fakt, że równomiernie ogrzewają one pomieszczenie. Niestety ich montaż nie należy do najłatwiejszych – w przypadku starego budownictwa konieczny jest generalny remont. Ci, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu stawiają zwykle na klasyczne konstrukcje, które sprawdzają się równie dobrze. Grzejniki można podzielić również na pokojowe oraz łazienkowe.
Czym są grzejniki ozdobne?
Dekoracyjne kaloryfery zapewniają efektywną pracę oraz stylowe wzornictwo. Nie tylko utrzymują optymalną temperaturę powietrza w danym pomieszczeniu, ale również stanowią oryginalną ozdobę. Interesują Cię solidne grzejniki łazienkowe Katowice? Sprawdź ofertę producenta AG Grzejniki Design. Można tutaj znaleźć starannie wykonane modele, które wpasowują się w aktualnie obowiązujące trendy. Niewątpliwym plusem są także uczciwe ceny.